Chrypa po operacji na odmę

Rok temu mialem operacje na odme. Od ok pol roku miewam potrzeby chrzakania. Bylem na wizycie u laryngologa, Pani Doktor powiedziala ze mam jakby jedna strune lekko uszkodzona. Chrypka nadal nie przechodzi i zastanawiam sie czy to rzeczywiscie jest spowodowane przez ta strune. Jak moge zniwelowac uczucie chrypki? Pozdrawiam

Witam serdecznie. Uszkodzenie struny głosowej jest możliwe jako przyczyna dolegliwości. Proszę wypróbować np vocaler.

Za mało wiem o tej odmie, nie widziałem zdjęcia klatki piersiowej, nie wiem czy to uszkodzone/ po odmie/ nerwy krtaniowe wsteczne przebiegające w śródpiersiu i unerwiające struny głosowe. Sama struna to mocny twór, trudno ją uszkodzić, może to polip po intubacyjny struny głosowej. Idź do foniatry, zrób badanie stroboskopowe i daj znać.