Problemy z głosem, chrypka i zmiany tonu głosu po radioterapii na płuco

Witam! Moja Mama jest po radioterapii na płuco. Po około miesiącu zaczęły występować problemy z głosem, chrypka, utrata głosu chwilowa i częste zmiany tonu głosu. Była u lekarza który powiedział że struny głosowe są uszkodzone i nie da się z tym nic zrobic. Moje pytanie jest tylko takie czy warto iść na konsultacje do innego lekarza, a może są choć jakieś sposoby na złagodzenie objawów. Ż góry dziękuję za pomoc.

Nerwy krtaniowe wsteczne, które odpowiadają za ruchomość strun głosowych przebiegają w zakresie śródpiersia człowieka a więc w zakresie naświetlania Pani Mamy z racji nowotworu płuca. Głos nie jest ważny w tej chwili. W tej chwili leczcie chorobę podstawową.