Chrypka i zanik głosu

Witam Mam takie pytanie praktycznie miesiac w miesiac mam chrypke a nawet bez glos lekarz twierdzi ze jest to od alergji ale bralam tabletki inchalacje ale nic nie pomoglo wiec moze na tej stronie ktos mi odpowie co moze byc przyczyna tej chrypki.

Witam,
chrypka lub bezgłos często pojawiają się u osób pracujących głosem. Jeżeli należy Pani do takiej grupy osób to należy nauczyć się jak dbać o głos. Odpowiednie zalecenia może wydać logopeda. Należy również przyjrzeć się strunom głosowym, które są narządem bardzo wrażliwym, narażonym na urazy mechaniczne. Pojawiają się na nich np. tzw. guzki śpiewacze, które przeszkadzają w fonacji, prowadząc do różnych nieprzyjemnych dla pacjenta objawów. Może zastanowić się Pani także nad wizytą u lekarza foniatry, który zajmuje się tego typu problemami.
Z poważaniem
Olimpia Brzozowska