Czy da się coś zrobić z taką chrypką?

Dzień dobry. Po operacji tarczycy miałam niedowład jednostronny struny głosowej. Przez co mówiłam tylko szeptem. Po wizytach u foniatry i przyjmowaniu serii zastrzyków głos po 2 miesiącach wrócił choć już nie jest taki jak kiedyś i na dodatek ciągle mam chrypkę. Byłam u laryngologa, który po obejrzeniu krtani stwierdził, że z tą chrupki nic się nie da zrobić, bo jedna strona dalej ma niedowład. Czy naprawdę nic się nie da zrobić z tą chrypką? Jestem młoda i bardzo mnie ona męczy. Coraz mniej mówie w towarzystwie, ponieważ jest mi zwyczajnie głupio. Proszę o odpowiedź.

Masz daleko więc nie przyjedziesz do mnie do Sandomierza ale nie poddawaj się. Spróbuj jeszcze preparatów pobudzających odrost mieliny w uszkodzonym niechcąco nerwie krtaniowym wstecznym , który właśnie przebiega w tarczycy . Zastosuj Milgammę N w zastrzykach i Milgammę w tabletkach. Zastosuj Nivalinum w zastrzykach i Nootropil w tabletkach ale nie wszystko na raz tylko stopniowo. A przede wszystkim wypoczynek głosowy/milczenie/ co u kobiety jest najtrudniejszym zadaniem i elektryzacje krtani z chlorkiem wapnia-CaCl2