Niedowład fałdu głosowego po operacji tarczycy

2miesiące Temu Miałam Usuwaną Tarczycę(guzki nierakowe).Po Operacji Mam Niedowład Prawego Fałdu głosowego. Słyszałam Od Foniatry że to może się cofnąć nawet do kilku miesięcy.Dziś byłam prywatnie u laryngologa bo czuję kuty ból przy śpiewaniu po stronie niewładnej struny który ciągnie mi się aż do zszytej rany.Lekarz nic nie stwierdził, jedynie że lewy fałd przejął całkowicie rolę prawego i powiedział że prawy mi się już nie ruszy, że widać że nerw został trwale przecięty. Skąd taka rozbieżność?CzyTo Prawda?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, być może była rozbieżność w obrazie laryngoskopowym w czasie. Najprawdopodobniej w trakcie operacji tarczycy doszło do uszkodzenia nerwu krtaniowego wstecznego. proszę pozostawać pod stałą opieką obu powyższych lekarzy, stosować rehabilitację. Pozdrawiam