Co znaczy brak ruchomości lewego fałdu głosowego?

4 maja miałam operację usunięcia płata tarczycy. Jestem pewna, że po operacji mówiłam dobrze, natomiast na drugi dzień zaczęły się problemy. Laryngolog stwierdził brak ruchomości lewego fałdu głosowego. Obecnie mówię, ale bardzo cicho, czasem tracę głos, mam uczucie że coś "przeszkadza" w gardle. Mam skierowanie do foniatry. Jednak mam się do niej udać po odebraniu wyniku histopatologicznego. Proszę o informację jak szybko powinnam zacząć leczenie i jakie są szanse na powrót do normalności.

Masz poperacyjne uszkodzenie lewego nerwu krtaniowego wstecznego który przebiega wlasnie przez tarczycę. Nie znam zakresu tej operacji i wskazań do niej, z Twojego wieku wnioskuję, że tarczyca nie była duża i bez nowotworu złośliwego. Takie uszkodzenie nerwu trzeba laczyć jak najszybciej! bez czekania na wynik i nie u foniatry! tylko u lekrza który niechcący uszkodził ten nerw! Idź do niego i zapytaj dla czego? Dzwoń jak by co to poradzę. Śpiesz się.

Witam , mam za mało danych co do stanu wyjściowego , zakresu , przebiegu oraz efektu końcowego operacji - nie potrafię więc udzielić autorytatywnej odpowiedzi!!! Proszę szczegóły omawiać z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski