Problemy z mówieniem i nabieraniem powietrza po operacji wycięcia tarczycy

Witam po operacji wyciecia calej tarczycy 4 tyg.temu od razu mialam stridor pooperacyjny. Lezalam lacznie 10 dni w szputalu w tym 5 dni na sali pooperacyjnej. Przeszlam serie zastrzykow mialam konsultacje laryngologa,ktory stwierdzilze faldy sa uposledzone a szpara glosni pomiedzy waska a srednia. Mam caly czas problemy z nabieraniem powietrza i mowieniem,szybko sie mecze . Prosze o informacje kiedy to przejdzie i jak moge sobie teraz pomoc? Z gory dziekuje za odpowiedz

Nerwy krtaniowe wsteczne, które odpowiadają za ruchomość strun głosowych przebiegają przez tarczycę. Mogą być podrażnione lub uszkodzone przypadkiem w trakcie rozległych operacji tarczycy/są grubości nitki do szycia/. Idź do laryngologa, powinien dać Ci leki pobudzające regenerację nerwów./millgama,nivalinum w zastrzykach. Czasami przy dużej duszności przeprowadza się zabiegi operacyjne na strunach dla poszerzenia szpary głośni.