Chrząkanie i kaszel u 10-latka

Mam 10 latka który od tygodnia pochrzàka tak jak by drapało go coš g gardle ,ale tak niejest ma chrypke a lekarz rodzinny niewie co mu dolega.boje sie że to tiki.pewien czas temu wykonywał przez około 2tyg ruchy ramionami.miał tez epizot z mrurzeniem oczu,ale to okazało się alergicznym zapaleniem spojowek.prosze o popoc co mam robic i do kogo udać się z synem z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko powinno zostać ocenione przez lekarza pediatrę, który zbierze wywiad, zbada oraz zleci badania dodatkowe. Jeśli jeśli ma Pani wątpliwości czy nie są to tiki, warto rozważyć konsultację ze specjalistą neurologiem dziecięcym.