Pomiar tętna u 11-latka podczas spoczynku

O czym świadczy tętno 114 u 11-latka podczas odpoczynku? Czy może to być spowodowane stresem? Chłopiec nie ma gorączki. Ma natomiast natrętne myśli świadczące o tym ,że boi się tego co będzie po śmierci. Myśli te potęguje tematyka lekcji przyrody - nauka o narządach wewnętrznych człowieka.

Witam, warto w związku z tym co Pani opisała, skontaktować się z psychologiem dziecięcym i porozmawiać o synu, o metodach pomocy mu w sytuacji lęku, psycholog podpowie jak rozmawiać z nim o śmierci i o tym co po niej, dopyta o pewne ważne informacje. Na taka wizytę najpierw udaje się Pani bez syna. Warto skonsultować się w sprawie tętna z lekarzem POZ, który zleci konieczne badania. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym, aby przyjrzeć się bliżej natrętnym myślom lękowym syna. Warto rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!