Pocierania krocza przez 5-latka

witam mam pytanie do psychologa mój synek który ma 5 lat trze się ciagle w kroczu robiliśmy badania hormonalne i wszystko jest wporządku bylismy tez u hirurga ion też niewie comu jest

Witam. To zdarza się dość często u chłopców. Bywa, że jest to sposób na rozładowanie napięcia, że dziecko tak sobie radzi z uczuciem parcia na pęcherz, może też być tak, że właśnie odkrywa, iż dotykanie pewnych części ciała sprawia większą przyjemność niż innych. Może robi to nawykowo albo z nudów. Ja bym proponowała wizytę u pediatry i badanie moczu żeby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego ewentualnie stulejki. Jeśli fizjologicznie wszystko będzie ok, warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Póki co, spróbujcie ignorować i udawać że nie widzicie, kiedy pociera krocze, a zwracać na niego pozytywną uwagę kiedy tego nie robi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!