Zaburzenia mowy u 3-latka

Synek w pazdzierniku bedzie miec 3 latka ..ma duzy zasob słow ,ale nie mowi pelnymi zdaniami ,odroznia kolory,ale niekiedy np,myli nos z okiem,dwa zatyka ostatnieg oczasu uszy jak sie mowi do niego,malo tego gdy sie z nim rozmawia nie slucha ,chce sluchac tylko tego na co ona ma ochote,czasami na spacerach kladzie sie na ziemie i wpada w histerie,chcialam ogolnie zapytac czy sa to normalne objawy u 3 latka..?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niekoniecznie. Sugeruję w pierwszej kolejności skonsultować się z pediatrą, pod którego opieką dziecko się znajduje, innymi słowy z lekarzem, który dziecko zna od urodzenia.

Witam

Z Pani opisu wynika, że rozwój Syna przebiega w normie - problem stanowić może brak dojrzałości emocjonalnej.
Napotkała Pani na pewne problemy wychowawcze i dziecięcy bunt.
Podane dane nie są jednak na tyle szczegółowe abym mogła dać 100% zapewnienie że nic nie budzi wątpliwości.
Zawsze warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym, który kompleksowo oceni rozwój Syna.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl