Strach przed pękającymi balonami u 11-latka

Witam ,bardzo niepokoi mnie zachowanie mojego 11 letniego syna bardzo boi się balonów i strzelających petard w szkole na lekcji nie może się skupić proszę o radę co mam dalej robić .

Witam,
Opis wskazuje na fobię specyficzną. Jest to zaburzenie stosunkowo dobrze poddające się terapii ekspozycyjnej. Radzę poszukać terapeuty specjalizującego się w leczeniu tego typu przypadłości.
Podrawiam

za malo danych, by radzic...dynamik jest wiele i moga byc najprzerozniejsze... najlepiej znalezc terapeute, ktory ma dosw. w podobnych sprawach. pomocne moga byc tez ustawienia systemowe rodzin..powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Czy syn ma jakieś inne niepokojące objawy? Jeśli jest to pojedynczy objaw, może oznaczać, ze dziecko wystraszyło się kiedyś głośnego hałasu, skojarzyło nagły, głośny hałas z czymś negatywnym i teraz ten lęk się uogólnił. Warto z synem porozmawiać, dopytać, nawet kilkakrotnie. Czasem samo wydarzenie jest bardzo odległe w czasie albo wynika ze skojarzenia kilku wydarzeń, które prowadzą do lęku. A wyjaśnienie, zrozumienie może ten lęk zmniejszyć lub też zredukować.