Zmienne nastroje i rozdrażnienie jako objawy depresji

Witam od pewnego czasu mam zmienne nastroje,jestem placzliwa i rozdrazniona mam takze mysli o smierci a to za sprawa problemow ktore mi sie nawarstwily ostatnio czy to moze byc depresja i trzeba sie udac juz do specjalisty.

Witam Panią,
wskazana byłaby tu konsultacja psychoterapeutyczna, aby ocenić Pani stan i dostosować odpowiednią formę leczenia, czyli psychoterapię oraz ewentualnie farmakoterapię. Pani opis może wskazywać na nastrój depresyjny - czasami reagujemy depresją na pojawiające się trudności w naszym życiu. Pojawia się ona po coś i warto z pomocą specjalisty dowiedzieć się po co? Uważam, że nie warto czekać, aż pojawi się więcej objawów, bo z Pani opisu wynika, że już Pani cierpi, wobec tego zachęcam do konsultacji.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

z tak krotkiego opisu trudno wystawic diagnoze.. na pewno warto przyjrzec sie ze specjalista tym problemom oraz mechanizmom jakimi Pani na nie reaguje i nauczyc sie takiego dzialania, ktore bedzie Pani sluzylo. mysli o smierci, to jest uciekanie od zycia. oprocz poziomu swiadomego (nieumiejetnosc radzenia sobie z problemami-tu pomaga psychoterapia i psychoedukacja) duza role odgrywa tez poziom nieswiadomy (polaczenia z innymi czlonkami rodziny-tu pomoc moga ustawienia systemowe).
pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Postawienie diagnozy depresji za pośrednictwem Internetu nie jest możliwe. Istnieje ryzyko zarówno zbagatelizowania problemu, jak i wyolbrzymienia go. Z tego powodu warto spotkać się z psychologiem lub psychiatrą w gabinecie, ponieważ jest to szansa na dłuższą rozmowę.

Być może Pani reakcja jest naturalną, zdrową i prawidłową na ciężkie wydarzenia, które miały ostatnio miejsce w Pani życiu. Takich trudnych okresów doświadcza każdy z nas i najlepszą na nie receptą jest mijający czas oraz wsparcie bliskich.
Może się jednak zdarzyć, że zmienność Pani nastrojów, rozdrażnienie, płaczliwość to początek np. depresji.
Szczególnie niepokojące są myśli o śmierci!

Polecam konsultację w poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam!