Ciągłe bóle pod brzuchem, raz z prawej, raz z lewej strony

Witam, mam jeszcze jedno pytanie: mam 26 lat, urodziłam prawie 3 lata temu Córeczkę. Moim problemem jest to, że od ok. pół roku mam problem z oddawaniem moczu, tzn. załatwię się i za chwilę znowu muszę. Zrobiłam sobie badanie moczu. Wynik był fatalny. Lekarz ginekolog przepisał mi odpowiednie leki, ale tylko przez tydzień czułam ulgę, bóle się nasilały. Kupiłam sobie urinal i nospę, ale pomogło tylko na chwilę. Zrobiłam sobie również usg jamy brzusznej (badanie trwało nie dłużej niż minutę). Pan stwierdził, że zmian nie widzi nawet w nerkach (ok. 6 lat temu robiłam sobie usg nerek, ale u innego Pana, i maleńki kamyczek był - kazano mi tylko dużo pić), no i nie wiem, co mam teraz zrobić. Bóle są coraz silniejsze, na prawym boku nie mogę leżeć, na lewym też ciężko. Bardzo proszę o podpowiedź, co powinnam zrobić. Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Objawy, które Pani opisuje - częste oddawanie moczu, bóle w podbrzuszu - są dość typowe dla zakażenia układu moczowego - najprawdopodobniej pęcherza moczowego. Jest to problem wielu kobiet, zwłaszcza tych aktywnych seksualnie. Trzeba koniecznie zgłosić się do lekarza, zrobić ponownie badanie ogólne moczu i w razie potwierdzenia infekcji - wdrożyć leczenie. Być może skuteczna antybiotykoterapia tym razem rozwiąże Pani problem. Jeśli zakażenie ustąpi, nie będzie potrzeby dodatkowych badań.
Nie można pozostawiać tej sytuacji w stanie obecnym, gdyż oprócz stałego dyskomfortu spowodowanego objawami choroby, grozi to przeniesieniem infekcji na wyższe piętro układu moczowego, czyli na nerki.

Jeśli chodzi o usg - mały złóg w nerce widoczny w badaniu wykonanym 6 lat temu mógł zostać do tej pory "wypłukany".

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty