Ciągłe bóle pod brzuchem, raz z prawej, raz z lewej strony

Witam, mam jeszcze jedno pytanie: mam 26 lat, urodziłam prawie 3 lata temu Córeczkę. Moim problemem jest to, że od ok. pół roku mam problem z oddawaniem moczu, tzn. załatwię się i za chwilę znowu muszę. Zrobiłam sobie badanie moczu. Wynik był fatalny. Lekarz ginekolog przepisał mi odpowiednie leki, ale tylko przez tydzień czułam ulgę, bóle się nasilały. Kupiłam sobie urinal i nospę, ale pomogło tylko na chwilę. Zrobiłam sobie również usg jamy brzusznej (badanie trwało nie dłużej niż minutę). Pan stwierdził, że zmian nie widzi nawet w nerkach (ok. 6 lat temu robiłam sobie usg nerek, ale u innego Pana, i maleńki kamyczek był - kazano mi tylko dużo pić), no i nie wiem, co mam teraz zrobić. Bóle są coraz silniejsze, na prawym boku nie mogę leżeć, na lewym też ciężko. Bardzo proszę o podpowiedź, co powinnam zrobić. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Objawy, które Pani opisuje - częste oddawanie moczu, bóle w podbrzuszu - są dość typowe dla zakażenia układu moczowego - najprawdopodobniej pęcherza moczowego. Jest to problem wielu kobiet, zwłaszcza tych aktywnych seksualnie. Trzeba koniecznie zgłosić się do lekarza, zrobić ponownie badanie ogólne moczu i w razie potwierdzenia infekcji - wdrożyć leczenie. Być może skuteczna antybiotykoterapia tym razem rozwiąże Pani problem. Jeśli zakażenie ustąpi, nie będzie potrzeby dodatkowych badań.
Nie można pozostawiać tej sytuacji w stanie obecnym, gdyż oprócz stałego dyskomfortu spowodowanego objawami choroby, grozi to przeniesieniem infekcji na wyższe piętro układu moczowego, czyli na nerki.

Jeśli chodzi o usg - mały złóg w nerce widoczny w badaniu wykonanym 6 lat temu mógł zostać do tej pory "wypłukany".