Ciągłe i intensywne puszczanie gazów

Witam! Od kilku lat borykam się z problemem ciągłego i dość intensywnego puszczania gazów. Przez kilka lat bywało tak że przez pół roku wszystko zanikało a potem zaczynało się i trwało rok albo więcej. Nigdzie nie byłam z tym u lekarza a poza tym nie wiem gdzie mam się udać. Gdy mam gazy to często jest tak że muszę je powstrzymywać chociaż ciężko jest mi je utrzymać. I gdy je powstrzymuje to zaczyna mi coś bulgotać i tak jak by burczeć w brzuchu i czasami zaczyna aż mnie boleć brzuch.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na występowanie zespołu jelita drażliwego. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.