Ciągłe problemy z anemią u 18-latki

Witam, jestem18-latką która ma ciągłe problemy z anemią, 12 grudnia miałam mieć wycięte migdałki lecz lekarz nie podjął się zabiegu ze względu na niskie żelazo(jego wartość wynosiła 16).Zostały mi przypisane leki Sorbifer Durules, które mam brać dwa razy dziennie. 28.12 poszłam zrobić kolejne badania i teraz żelazo ma wartość 111.Według mnie taki szybki wzrost jest niemożliwy. W wieku 14 lat tez miałam anemie i wyleczyłam się z niej po pól roku.Czy jest coś ze mną nie tak?Czy ktoś popełnił błąd?

Po pierwsze dla czego masz mieć usuwane migdałki bo nie wiem. Po drugie dla pełnej oceny gospodarki żelaza w ustroju należy wykonać badanie poziomu ferrytyny, transferyny i Fe oraz TIBC. Taki szybki wzrost żela po lekach jest możliwy ale może też szybko się obniżyć przed zabiegiem. Wymagasz głębszej diagnostyki hematologicznej, nie śpiesz się z tą operacją' Co z miesiączkami, hormonami płciowymi, nadnerczowymi i tarczycą i cukrem?