Stan po przetoczeniu krwi krwi i osocza oraz łyżeczkowaniu jamy mamicy

W czwartek otrzymałam krew dwie jednostki osocza i trzy jednostki krwi (miałam bardzo silną anemie), ale nikt nie poinformował mnie o skutkach i następstwach tego zabiegu. Miałam hemoglobinę 5,7, czerwone krwinki 2,2 itd. Jestem od soboty już w domu biorę 2 razy dziennie żelazo Sorbifer Durules, ale nie wiem co dalej. Anemia spowodowana była długotrwałym krwawieniem z dróg rodnych, w piątek wykonano mi po narkozą łyżeczkowanie macicy. Proszę o radę jak dojść do siebie na co uważać. Bożena

To się pani skrwawiła. Najważniejsze to nie dopuścić w przyszłości do takiej sytuacji. W przypadku nawrotów i braku skutecznego leczenia hormonami może istnieć konieczność wycięcia macicy.

Odbudowa normalnych parametrów może potrwać ponad miesiąc. Jeżeli zabieg wyeliminował problem krwawienia, to trzeba czasu na dojście do siebie. Nie ma potrzeby uważać na cokolwiek. Proszę żyć normalnie i obserwować siebie. Sama będzie Pani wiedziała co Pani może a czego nie.