Ciągłe uczucie gorąca, zatkany nos i ból ucha a podwyższony poziom monocytów

odebrałam wyniki badań, z których wynika, że neutrofile 2,13 tys/µl , monocyty 11,5 %, fibrynogen 418,30 mg/dl, pozostałe wyniki mam w normie. Jedyne co mi dokucza to ciągłe uczucie, ze mam gorączkę, mimo iż mam prawidłową temperaturę ciała, czasami boli mnie ucho i mam uczucie zatkanego nosa mimo iż nie mam kataru. Czy podwyższony poziom monocytów może świadczyć o jakieś chorobie?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Podwyższony poziom monocytów zazwyczaj świadczy o przewlekłym stanie zapalnym. Może towarzyszyć również alergii. Izolowane podwyższenie nie jest jednak zjawiskiem groźnym. Jeżeli chodzi o fibrynogen to wartości podwyższone są obserwowane podczas ciąży (objaw prawidłowy), podczas miesiączki, w ostrych stanach zapalnych, w kolagenozach, w zespole nerczycowym oraz w nowotworach. Uczucie zatkanego nosa może być wynikiem skrzywienia przegrody, alergii czy przewlekłego zapalenia zatok.