Ciągłe zmęczenie nawet po długim śnie, bóle mięśni i stawów

Od pięciu miesięcy mam objawy: ciągle zmęczenie nawet po długim śnie, bóle mięśni i stawów, pieczenie skóry, metaliczny posmak w ustach , bóle w nadbrzuszu, Badania które wykonywałam to HbsAg oraz anty HCV, po 6 miesiacach od ewentualnego zakażenia hbv i hcv. Miałem także robioną gastroskopie która wykazała refluksowe zapalenie przełyku oraz zapalenie żołądka oraz infekcje helicobacter pyroli. Moje pytanie dotyczy hbv i hcv. Czy po 6 miesiacach i ujemnych wynikach mogę wykluczyć wirusa?

Jeżeli wyniki badań w kierunku HbsAg i przeciwciał anty hcv
są ujemne czyli prawidłowe, to nie ma podstaw do podejrzeń zakażenia tymi wirusami.

Czesław Drozd

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, po 6 miesiącach od ewentualnego zakażenia raczej tak, jednakże zalecałbym szersza diagnostykę funkcji wątroby. Pozdrawiam