Ciąża 4 miesiące po porodzie

Witam! Jestem mamą synka, który ma 4 mc i 2 tyg. Nie dawno dowiedziałam się że jestem w ciąży. Boje się ze to może zagrażać mojemu życiu i maleństwu. czy to ze karmię synka nie powoduje że zabiera nienarodzonemu pokarm? Jakie jest ryzyko utraty zycia mojego lub malyszka? Dodam że w poprzedniej ciąży miałam wysokie ciśnienie i maloplytkowosc i zakończyła się cc w 40 tyg. Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani karmić piersią, ciężko przewidzieć rokowania/ przebieg ciąży po tak krótkiej przerwie, powinna Pani często chodzić na kontrole do ginekologa i ogólnie dbać o siebie.