Zażywanie dużej dawki witaminy A w ciąży

Jestem na początku 3 miesiąca ciąży i jeszcze karmię piersią pierwszego malucha. Dziś się zorientowałam że po zajściu w ciąże nie zmieniłam suplementu w którym jest dawka dzienna 150% witaminy A. Teraz martwię się czy to nie zaszkodzi płodowi jeśli większe zapotrzebowanie na witaminę A jest przy karmieniu. Od dziś nie biorę tych witamin. Czy można sprawdzić czy brane wcześniej witaminy nie narobiły szkód nienarodzonemu maleństwo? Bardzo mnie to stresuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość witaminy A nie powinna stanowić zagrożenia dla płodu. Sugeruję jednak konsultację ze specjalistą ginekologiem.