Zażywanie suplementu Femibion Natal Plus przez kobietę w ciąży a przekroczenie dziennej dawki witaminy E

Femibion Natal Plus - zarówna kapsułka z witaminami jak i kapsułka z kwasami zawierają po 12mg witaminy E - na opakowaniu napisane jest ze te dawki stanowią po 100% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. W związki z powyższym czy bezpieczne jest przyjmowanie w ciąży dawki 200% wit. E ????? Zażywając te tabletki zgodnie z zaleceniem na opakowaniu przekraczam dawkę dzienną o 100% !!!!

Czy te suplementy są zalecone przez lekarza? Generalnie jeżeli chodzi o suplementy to one na pewno nie wchłaniają się w 100%, mówi się nawet o tym, że przyswajanie witamin z tabletek wynosi tylko zaledwie 5%. Kapsułki wielowitaminowe są dodatkowo niewiele warte gdyż witaminy wchłaniają się w różnych środowiskach i z jednej tabletki organizm nie jest w stanie przyswoić witamin rozpuszczalnych zarówno w tłuszczach, jak i w wodzie. Radzę bardziej zadbać o dietę zamiast łykać suplementy.

Witam!
Dawka jest przekroczona, ale suplementy nigdy nie wchłaniają się w 100%. Poleca naturalne uzupełnianie w odpowiednio dobranej diecie Pozdrawiam