Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest możliwość przedawkowania witaminy z grupy B?

Witam. Czy jest możliwość przedawkowania witaminy z grupy B. Chodzi o to że kupiłem witaminy pewnego znanego producenta i tam prawie wszystkich witamin z grupy b kilkaset procent dziennego zapotrzebowania udałoby się podzielić ale czy można otwierać kapsułki? Czy można je przedawkować, bo niby są wydalane z moczem i nie są magazynowane ale w Wikipedii i innych źródłach jest napisane że można przedawkować przyjmując nie które witamin B przez dłuższy czas, jeśli tak to po co takie duże dawki w suplemencie z setką kapsułek? W innym produkcie tego producenta complex-b są dawki nawet po 9000% zalecanej porcji dziennej. Po co takie końskie dawki czy to jest bezpieczne?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Generalnie nie należy suplementować witamin jeżeli nie ma wskazań medycznych. Takie dawki są przeznaczone dla osób ze znacznymi niedoborami. Często zażywając suplementy, które zawierają takie same składniki, a różnią się tylko nazwą, można doprowadzić do przedawkowania tych składników. Dlatego jeszcze raz podkreślę, że nie należy suplementować witamin na własną rękę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy