Czy witaminy z grupy B są magazynowe w organizmie?

Czy witaminy z grupy B są magazynowane przez organizm? Na przykładm gdy zjem jednego dnia czteroktotną ilość dziennego zalecanego spożycia tych witamin to czy nie będę musiał ich jeść przez następne cztery dni? Na przykład jedząc dwie łyżeczki ekologicznych płatków drożdżowych. Czy robienie tak jest zdrowe?

Nie trzeba się aż tak męczyć, ponieważ żadna witamina nie jest dostępna tylko w 1 rodzaju pokarmu, są w różnych produktach i nie trzeba codziennie zjeść jej 100% dziennego zapotrzebowania - tak się nie da. Można jednego dnia z nadmiarem, drugiego mniej.

Pozdrawiam. Joanna Arciszewska.