Przyswajanie przez organizm witaminy B

Witam! Mam suplement witaminy B complex i gdzieś przeczytłem, że jednorazowo organizm nei przyswoi więcej witamin z tej grupy niż 300ug [ a w jednej tablece jest np B12 - 40 mg] i takie mam pytanie : Czy lepiej dzielić tabletkę na pół i brać ją mniej ale cześciej? Nie chce też nerek przeciążyc. Innych leków nie stosuje, tylko naturalną wit C Pozdrawiam! Damian

Myślę, że dzielenie tabletki niz nie pomoże. Witaminy z suplementów w ogóle się kiepsko wchłaniają, lepiej zwiększyć spożycie prodktów naturalnych, które są źródłem tych witamin (produkty zbożowe, kasze, ryż brązowy, pełnoziarniste makarony, drożdże, w mniejszym stopniu warzywa i owoce)