Dlaczego suplementy mają taką ilość witaminy B12?

Mam pytanie dot. suplementacji różnych składników, np wit B12 (dla wegetarian/wegan). Skoro zapotrzebowanie dorosłego człowieka na witaminę B12 wynosi 2,4 μg na dobę (wg „Normy żywienia dla populacji polskiej – nowelizacja”, pod red. prof. dr. hab. n. med. Mirosława Jarosza) to dlaczego suplementy diety zawierające wit B12 mają w składzie 100ug lub 250mcg albo więcej? Czy nie jest to zbyt wielką ilością? Niektóre suplementy mają skład zawierający nawet 10 tysięcy procent dziennego zapotrzebowania.

Jeśli chodzi o witaminy rozpuszczalne w wodzie a witamina B do tych należy, ich nadmiar nie jest szkodliwy, usuwany jest z organizmu z moczem- np. przy witaminie B12 mamy jaskrawo żółty mocz, który świadczy o tym że nadmiar witaminy został wydalony. Dodatkowo suplementowana witamina zwykle nie wchłania się w 100%, stąd wyższa dawka. Pozdrawiam