Czy mogę spożywać takie witaminy w tych ilościach?

Witam. Zaczęłam spożywać różne witaminy i suplementy i to w wiekszych ilościach i nie wiem czy one mi nie zaszkodzą jeśli będę je spożywać w ilości podanej poniżej na dzień: Biotyna - 5000 ug Witamina D3 - 50ug Witamina C - 200mg Omega 3 - 500mg Witamina A - 750ug Witamina E - 20mg Cynk - 15mg Magnez - 100mg Witamina B6 - 2,8mg L-tyrozyna - 570mg, w tym tauryna 30mg Ekstrakt z żeń szenia indyjskiego - 800mg w tym witanoidy 12mg American ginseng - 500mg Różeniec górski - 400mg, w tym salidrozydy - 4mg. Bardzo zależy mi na moim zdrowiu dlatego będę bardzo wdzięczna za pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.

Dzień dobry, witaminy rozpuszczalne w wodzie można brać w tych dawkach. Inaczej wygląda sytuacja z wit. rozpuszczalnymi w tłuszczach A,D,E,K - one kumulują się w naszym organizmie i można je przedawkować. Najlepiej sprawdzić poziom m.in. wit. D, a także cynku (bo nadmiar jest szkodliwy). Najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Czy ktoś Pani polecił te suplementy? Jaka jest przyczyna? Myślę że bez konkretnego powodu tzn. tak profilaktycznie tylu suplementów bym nie polecała :) Pozdrawiam

https://akademiazz.com.pl