Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny nadmiaru witaminy B12

Dobry wieczór. Mam pytanie, jakie są przyczyny nadmiaru Wit B12 we krwi i w jaki sposób można usunąć jej nadmiar ? Czy nadmiar B12 może oznaczać coś poważnego? Z jakimi chorobami ewentualnie się wiąże nadmiar B12? Czy powinienem wykonać jeszcze inne badania? Jeżeli tak to jakie? Czy podwyższony poziom B12 jest bardzo szkodliwy dla zdrowia? Jakie może mieć konsekwencje dla zdrowia? Wcześniej nie zwracałem uwagi na takie rzeczy. Teraz jednak trochę się martwię, że nadmiar witaminy B12 może mi zaszkodzić. Skąd w ogóle bierze się nadmiar witaminy B12? Nie brałem żadnych suplementów. Proszę o pomoc i o poradę. Pozdrawiam. Dziękuję :)
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Witam, Wit B12 nie jest toksyczna i jej nadmiar nie powoduje niepożądanych objawów. Według niektórych badań jej nadmiar może powodowac w niektórych przypadkach objawy uczuleniowe. Nadmiar B12 może byc spowodowany zbyt dużym zażywaniem preparatów z jej dodatkiem.

0
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowny Panie, zwiększone ilości wit. B12 nie są szkodliwe dla organizmu, nie wymagają leczenia. Organizm przyswaja witaminę B12 z diety i ewentualnej suplementacji. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy