Ciąża a chora tarczyca

Witam. Jest możliwość że moja koleżanka zaszła w ciąże. I tu jest pytanie czy może ona przyjąć pigułkę aborcyjną będąc chorą na tarczycę? Pozdrawiam, B

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowo kontrolowane zaburzenia w obrębie tarczycy nie są wskazaniem do usunięcia ciąży. Koleżanka powinna niezwłocznie udać się na wizytę do ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.