Pęknięta prezerwatywa podczas stosunku w dni niepłodne a ryzyko ciąży

Dzień dobry Dzisiaj kochaliśmy się z chłopakiem.. Wszystko było ok. Dopóki nie usłyszeliśmy "strzału"pękniętej prezerwatywy. Chłopak OD RAZU się wycofał, umyłam się,żeby nie doszło do zapłodnienia. Dodam, iż teraz mam dni niepłodne, a cykl co 28 dni ok. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? Dodam ,ze nie mam możliwości zdobycia recepty na "tabletkę po" , nie doszło do wytrysku, bo wycofał się od razu ,gdy się zorientowaliśmy. Proszę o pomoc...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku gdy zawodzi antykoncepcja należy liczyć się z ryzykiem niechcianej ciąży. Proszę niezwłocznie udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.