Ciąża i tabletki antykoncepcyjne

Witam... Nurtuje mnie jedno pytanie, na które nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi... Jakie są objawy ciąży podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych??? Czy w czasie 7-dniowej przerwy występuje krwawienie czy automatycznie go nie ma? Czy pojawiają się wymioty, mdłości itd.??? Moja Pani Ginekolog powiedziała kiedyś, że nawet jakbym była w ciąży, to tabletki antykoncepcyjne nie dopuszczają do dalszego rozwijania się zarodka, co powoduje samoistne poronienie! Czy to prawda???

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Antykoncepcja hormonalna, poza hamowaniem owulacji, może uniemożliwiać implantację zarodka (gdyby jednak owulacja wystąpiła i doszło do zapłodnienia). Pomimo to czasami, w bardzo rzadkich przypadkach (mniej niż 1%), dochodzi do rozwoju ciąży. W takiej sytuacji podczas 7-dniowej przerwy nie występuje krwawienie - należy wtedy wykonać test ciążowy.  Inne objawy ciąży moga być takie same, jak u kobiet niestosujących pigułki.

Pozdrawiam!