Czy można zajść w ciążę, jeśli doszło do stosunku w czasie przerwy?

W pierwszy dzień 7-dniowej przerwy na miesiączkę doszło do zbliżenia. Zdarzyło się to około 6 tygodni temu, a teraz mam obawy, że mogę być w ciąży, ponieważ mam czasami mdłości, ale nie wymioty, oraz ból w krzyżu. Poza tym po stosunku normalnie miałam miesiączkę i po kolejnym listku tabletek antykoncepcyjnych  także. Chciałam jeszcze dodać, że te mdłości mogły być spowodowane tym, iż mam problemy z żołądkiem, a ostatnio przesadziłam z fast foodami. Dziękuję za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas zażywania pigułek antykoncepcyjnych jest się chronionym przed ciążą także podczas 7-dniowej przerwy, więc nie ma Pani powodów do niepokoju. Poza tym po opakowaniach występowały u Pani prawidłowe krwawienia. Dolegliwości mogą być spowodowane złą dietą. Przy kłopotach z żołądkami trzeba dać sobie spokój z fast foodami!

Pozdrawiam!