Ciąża mimo krwawienia z odstawienia

Od kilku miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne. Na początku stosowania dokuczał mi ból piersi, po 2-3 miesiącach przestały na co mój ginekolog stwierdził, że musiałam się do tego bólu przyzwyczaić. Dodatkowo stosowałam prezerwatywy, ale 4 tygodnie temu prezerwatywa pękła. Po 6 dniach od tego zdarzenia dostałam krwawienie z odstawienia. Zaczęło się o zwykłej porze, trwało 4 dni. Nie było ani szczególnie intensywne ani skąpe, takie jak zwykle. Krew była ciemna i ze skrzepami (od kiedy biorę tabletki tak zazwyczaj u mnie było). Jednak teraz zaczęłam odczuwać ból piersi. Bardzo się tą całą sytuacją stresuję. Proszę mi powiedzieć czy jeśli wystąpiło krwawienie z odstawienia podobne do zwykłego mogło dojść do zapłodnienia? Czy po takim czasie test z moczu będzie już wiarygodny?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Co prawda krwawienie z odstawienia nie wyklucza ciąży na 100% ale czynią ją mało prawdopodobną.
Test ciążowy najlepiej wykonać po 2 tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam