Ciąża po stosunku bez zabezpieczenia

Przez 2 miesiące brałam tabletki Microgylon, niestety gdzieś zgubiłam opakowanie na 3 miesiąc, dodatkowo nie miałam kiedy pójść po receptę. Postanowiłam jeden miesiąc już przeżyć bez pigułek. Teraz okres mi się spóźnia. Jednak nie tylko to mnie martwi, bowiem podczas tego miesiąca, miałam jakiś stan zapalny bądź coś w tym stylu. Przez kilka dni wydzielała mi się biała wydzielina z pochwy ( nie była konystencji twarożka) a wejście do pochwy, nie zaprzeczę, bo dosyć mnie bolało.Trwało to jakieś 3 dni, więc nie zdążyłam nawet wybrać się na wizyte. Teraz niby wszystko jest w porządku, gdyż nie czuje żadnego bólu lecz wydzielina nadal się wydobywa.Taki biały śluz. Strasznie się martwię, czy nie zaszłam w ciążę, wizytę mam dopiero we wtorek, a jutro z rana będę robić test ciążowy (podobno poranki to najlepsza pora). Dodam, że współżyję tylko z jednym mężczyzną, więc od żadnego innego nie mogłam się wtedy czymś zarazić. Wspomnię dodatkowo, iż niedawno na wizycie miałam robioną cytologię i żadnej nadżerki lekarz nie dostrzegł.

Redakcja abcZdrowie

Po ostawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl owulacyjny może się opóźnic o około 8 dni, a nawet więcej. Dlatego właśnie Pani okres może się spóźniać i nie musi to oznaczać ciąży. Jeśli sie Pani tak bardzo niepokoi, proszę zrobić test ciążowy już dziś - jest on skuteczny już pierwszego dnia, w którym powinien nastapić okres.

Biała bezwonna wydzielina z dróg rodnych może być stanem fizjologicznym. Patologię podejrzewa się wtedy, gdy obecne są białe upławy o konsystencji twarożku (grzybica) lub upławy w innym kolorze (szare, żółte...), którym towarzyszy nieprzyjemny zapach.