Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża - wyniki morfologii i CRP. Proszę o pomoc

Witam serdecznie! Jestem w 30 tygodniu ciąży bliźniaczej. Boję się ze względu na podwyższone leukocyty oraz wyższy wyniki CRP. Dzisiaj odebrałam wyniki badań, informacje na temat odchyleń od normy podaję poniżej: leukocyty 18,4 (norma 4,0-10,0), erytrocyty 3,83 (norma 4,0-5,0), neutrocyty 13,96 ( norma 1,9-8,0), monocyty 1,12 9 (norma 0,16-1,0), CRP 5,4 (norma poniej 5,0). Niestety, obecnie moj lekarz prowadzący ciążę przebywa na urlopie, a ja martwię się, czy wszytko jest w porządku i co zagraża mojemu dziecku. Zgodnie z zaleceniami ginekologa przy podwyższonych wynikach od dnia dzisiejszego zaczęłam przyjmować antybiotyk z grupy beta-laktamów. Proszę o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Droga Pani!

Podwyższone leukocyty oraz CRP świadczą o toczącym się w Pani organizmie procesie zapalnym, spowodowanym najpewniej infekcją. Stąd też lekarz ginekolog włączył całkowicie bezpieczny dla ciąży antybiotyk z grupy beta-laktamów. Zawsze istnieje ryzyko infekcji wewnątrzmacicznej, jednak dzieje się to zazwyczaj po przedwczesnym odpłynięciu wód płodowych itp., co chyba nie było stwierdzone.

Sytuacja taka, że pani lekarz prowadzący ciążę jest na urlopie, nie powinna być przeszkodą do udania się w Pani przypadku na konsultację na izbę przyjęć szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Tam zawsze - zwłaszcza, że jest Pani w ciąży o potencjalnie wyższym ryzyku powikłań, jaką jest ciąża bliźniacza - zostanie Pani zbadana i udzielona będzie potrzeba pomoc i porada.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy