Leukocyty i crp w ciąży

Witam serdecznie! Jestem w 32 tygodniu ciąży. Odebrałam ostatnio wyniki badań. Czy leukocyty WBC na poziomie 16 tys. i crp 9,3 są w ciąży w normie? Spotkałam się z różnymi normami dla ciężarnych i mam mętlik w głowie. Jeszcze jedno pytanie, co z naturalnych środków można stosować w ciąży w razie przeziębienia? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Zasadniczo w ciąży normy są nieco wyższe. CRP mieści się u Pani w granicach normy, poziom leukocytów jest zwiększony. Wyniki sugerują lekką infekcję. Niestety w ciąży większość leków jest przeciwskazana, pozostają więc domowe sposoby. Proszę pić herbatę z miodem i cytryną. Czosnek ma udowodnione działanie przeciwbakteryjne i często jest stosowany wspomagająco w leczeniu infekcji. Znakomicie leczy np. katar.