Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

teoretycznie każda infekcja wirusowa czy bakteryjna może być zagrożeniem dla ciąży oraz rozwijającego się płodu, w praktyce jednak – katar i przeziębienie dotykają właściwie niemal każdą ciężarną.

W przypadku lekkiego przebiegu choroby, braku gorączki czy złego samopoczucia świadczącego o czymś poważniejszym niż przeziębienie, nie ma powodu do obaw, nie są potrzebne też żadne leki na receptę.

Katar można zwalczyć za pomocą inhalacji, ogrzewania zatok i picia naparu z lipy, herbaty z miodem. Do tego warto włączyć do diety czosnek, imbir w umiarkowanej ilości, a także dbać o dobre nawodnienie organizmu. Z łagodną infekcją w postaci kataru organizm powinien poradzić sobie sam w stosunkowo krótkim czasie.

O tym, jak walczyć z katarem w czasie ciąży przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/katar-w-ciazy-domowe-sposoby-bezpieczne-leki-niezyt-nosa.

Jeżeli jednak będzie czuła się Pani gorzej lub pojawią się dolegliwości wskazujące na grypę czy covid-19, konieczne będzie niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem, który zadecyduje o dalszej diagnostyce i leczeniu.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/przeziebienie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy