Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

katar w ciąży nie stanowi zagrożenia dla dziecka i nie wymaga wizyty lekarskiej, chyba, że trwa dłużej niż tydzień, jest bardzo silny lub towarzyszą mu inne, niepokojące objawy (gorączka, bóle zatok, żółta lub zielona wydzielina).

Istnieją różne rodzaje kataru w ciąży. Może on pojawić się na skutek przeziębienia, alergii czy działania hormonów (zwłaszcza jeśli występuje w drugiej połowie ciąży). Choć sam w sobie nie jest groźny, to może być objawem infekcji wirusowej, a ona już może być niebezpieczna.

Domowe leczenie kataru w ciąży może polegać na inhalacjach z roztworu soli fizjologicznej bądź wody morskiej. Suche powietrze nie pomaga pozbyć się kataru, dlatego warto pomyśleć o zakupie nawilżacza powietrza bądź powiesić na grzejnik mokry ręcznik.

Zachęcamy do artykułu na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/katar-w-ciazy-domowe-sposoby-bezpieczne-leki-niezyt-nosa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty