Ciemna, wcześniejsza miesiączka przy antykoncepcji

Witam:) Od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Y*** i od tego też czasu mój okres jest bardzo regularny. Co do godziny :) W tym miesiącu dwa dni przed normalnym okresem zaczęłam mieć dziwne brązowe plamienie. Wygląda to jak krew, ale w dziwnej, brązowopodobnej barwie. Teraz powinnam mieć już normalnie okres, a krew jest dalej ciemna. Czy może to być ciąża? Wiem, że teoretycznie to niemożliwe, ale zdarzają się wypadki... Bardzo się boję i proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych oscyluje koło 1%. Istnieje więc niewielka możliwość, że zaszła Pani w ciążę - radzę wykonać test przed rozpoczęciem kolejnego opakowania. Organizm nie musi jednak reagować na przyjmowane hormony zawsze w ten sam sposób, możliwe, że inny charakter krwawienia z odstawienia to tylko jednorazowa sprawa.

Pozdrawiam!