Ciemne ślady na łokciach i dłoniach u 30-latka

Witam, mam 30 lat jestem mężczyzna. Moim problemem sa dłonie przede wszystkim oraz łokcie. Na dłoniach na lini kostek oraz na łuku od palca wskazującego do kciuka mam silne ciemne (coraz bardziej) jakby brodne ślady to samo jest na łokciach. Miałem robione testy na kortyZol i hormony tarczycy wszystko w normie. Stosuje kremy z mocznikiem ale nic nie daja. Wstydzę sie rak bo wyglądają jak bródne. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Tego typu zmiany (sądzę po opisie, więcej mógłbym powiedzieć po zobaczneiu zmian skórnych) towarzyszą zwykle otyłości lub cukrzycy oraz zaburzeniom hormonalnym lub moga być objawem nowotworu. Trudno jednak mi to ocenić bez zobaczenia zmian skórnych. Jedyne co mogę doradzić to kontakt z dermatologiem.