Ciemnobrązowy śluz w dni płodne – co on oznacza?

Witam,
od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Stosuję rożne metody, aby to przyspieszyć, ale nie wychodzi. Porobiłam badania, wychodzi na to, że jestem zdrowa. Jak chciałam zrobić testy płodności, to lekarz mnie wyśmiał, twierdząc, że jestem za młoda (mam 23 lata). Ostatnio kupiłam testy do badania moczu. Wyliczyłam, że okres płodności powinien być od 18 dnia. Był 20 dnia, pojawił się ciemnobrązowy śluz, na drugi dzień było go jeszcze więcej. Przestraszyłam się, pomyślałam, że to okres, ale przecież za szybko.
Proszę o pomoc. Nie wiem, co to oznacza, pojawia się on co jakiś czas - nie co miesiąc. Czy to może być powód, że nie mogę zajść w ciążę?

Witam serdecznie,
plamienie, które Pani obserwuje, najprawdopodobniej ma związek z owulacją. Plamienie związane z owulacją trwa zazwyczaj około 1-2 dni. Nie jest to powód do niepokoju. Gdyby plamienia się przedłużały, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Wówczas może to świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.
Pozdrawiam