Cień na płucu i ból kręgosłupa u 75-latka a ryzyko raka

Witam.U mojego taty wykryto cień na płucu, boli go kręgosłup, ma jakiś duży stan zapalny czy to może być rak ,dodam że ma 75 lat. Czy są szanse na wyleczenie. Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazana jest w tej sytuacji dalsza diagnostyka pulmonologiczna, wykonanie badań dodatkowych (TK, bronchoskopii). Sam fakt stwierdzenia cienia nie uprawnia do postawienia diagnozy, jednak pod uwagę należy brać również chorobę nowotworową.