Co oznacza taki wynik TK głowy u 46-latki?

Proszę o wyjaśnienie co oznaczają drobne zmiany zastoinowe w płucach i pogrubiała guzkowo opłucna, które wyszły mi w TK klatki piersiowej. Dodam też że pojawia się u mnie krwioplucie. Czy to ma związek z tymi zmianami? Czy to rak?

Zmiany zastoinowe świadczyć mogą o lewokomorowej niewydolności serca, bądź zatorowości płucnej (krwioplucie przemawia za tym rozpoznaniem). Pogrubiała opłucna może świadczyć o procesie nowotworowym lub zapalnym (płuc lub opłucnej). Wynik badania wymaga konsultacji pulmonologicznej lub torakochirurgicznej (proszę zgłosić się do poradni z płytą, na której nagrano tomografię, opis nie jest wystarczający do postawienia rozpoznania).