Czy to może być rak płuc mimo prawidłowych wyników?

Mam stwierdzone na płucach 4 guzki o wielkości 3-6mm.Tk miałam robione ze względu na epizody krwioplucia.Lekarz pumolog stwierdził po obejrzeniu zdjęcia ze to guzki pozapalne. Boję się że się pomylił. Dlaczego bowiem bolą mnie teraz płuca. Miałam robiony 2 razy marker nowotworowy Cyfra 21.1 i dwa razy wyszedł w normie. Czy może tak być ze to rak płuc pomimo dobrego wynik z markerów?

Dzień dobry,

Guzki mogą mieć charakter nowotworowy, jednak doświadczony pulmonolog zwykle potrafi określić, czy zmiana widoczna w tomografii wymaga pogłębienia diagnostyki (np. biopsji). Jeżeli ma Pani wątpliwości, sugeruję wizytę w poradni torakochirurgicznej. Istotnym pytaniem jest, czy w trakcie badania wykorzystano kontrast. Opisane dolegliwości mogą odpowiadać zatorowości płucnej, a do jej rozpoznania niezbędne jest wykonanie angio-TK.