Cień tchawicy nieprzemieszczony bez cech patologicznych ucisków
co może oznaczać wynik rtg? przepona po prawej stronie uniesiona i kąty wolne.Pola płuc przejaśnione rtg bez zmian ognidkowych i naciekowych.Rysunek naczyniowo-oskrzelowy odwnękowy w stronę kopuł przepony wzmożony.wnęki bez cech zastoju.wneka prawa wydaje się być zagęszczona ale na zdjęciu bocznym brak pewnych cech naciekania.serse płasko leżące na pzreponie o powiększonej lewej komorze.łuk aorty wysycony.cień tchawicy nieprzemieszczony bez cech patologicznych ucisków.

MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Zmiany mogą być wynikiem choroby płuc, np zapalenia, pochp. Serce może być powiększone a skutek niewydolności? nadciśnienia?
Pozdrawiam