Cienie włókniste i słabo wysycony cień o śr. 6 mm
Witam, mam pytanie ostatnio znalazłam rtg płuc mamy i jest tam napisane: w nadprzeponowej części płuca lewego cienie włókniste i słabo wysycony cień o śr. 6 mm. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Czy to coś poważnego?

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisana zmiana może mieć podłoże pozapalne. Nie można wykluczyć innej przyczyny wystąpienia zmiany. Wyniki badań należy zawsze interpretować w oparciu o występujące objawy kliniczne. Warto aby mama udała się do lekarza.