Cienkie endometrium i skąpe miesiączki

Moja miesiączka trwa 4 dni, z czego 1 dzień krwawienie jest średnie , 2 i 3 dnia już lekkie i 4 dnia tylko plamienie. Trzy poprzednie cykle brałam Duphaston od 16-25 dc, ponieważ wystąpiły u mnie plamienia po miesiączce, które nie ustępowały. W tych cyklacz miesiączka była obfitsza. W ostatnim cyklu miałam monitoring. W 13 dc były 2 pęcherzyki dominujące, które pękły.Endometrium w 13 dc miało grubość 5 mm. Czy to cienkie endo jest przyczyną braku ciąży i skąpy? jak leczyć tak cienkie endo?

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani, w 13 dniu cyklu endometrium nie osiągnęło swojej maksymalnej grubości, którą ma tuz przed miesiączką. U kobiet miesiączkujących grubość endometrium nie powinna przekracza 10 mm. Proszę skonsultować się ginekologiem prowadzącym, który oceni, czy występują u Pani czynniki organiczne utrudniające zajście w ciążę. Pozdrawiam.