Endometrium

Witam. Mam pytanie co do endometrium macicy, ponieważ nie mam jeszcze okresu z powodu zastrzyków hormonalnych. Miałam robione USG dopochwowe i moje endometrium wynosi 7 mm. Lekarz stwierdził, że okres dostanę za ok. 3 tygodnie. Chciałam zapytać, ile musi wynosić endometrium przed miesiączką albo w trakcie? Co oznacza endometrium 7 mm? Ile wynosi endometrium w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Przed miesiączką grubość endometrium wynosi prawidłowo ponad 10 mm (do 15). W trakcie miesiączki złuszcza się ono, osiągając 1-3 mm. Następnie wartość ta stopniowo rośnie, pod wpływem estrogenów wydzielanych przez dojrzewający pęcherzyk jajnikowy. Pani endometrium jest pod wpływem gestagenu przyjmowanego domięśniowo. Dopóki jego poziom w Pani organizmie nie spadnie i grubość ta nie wzrośnie, miesiączka nie pojawi się. W czasie ciąży natomiast nie mierzymy grubości endometrium.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty