Cierpnięcie palca

Witam, 3 dni temu wywróciłam się na dłonie na schodach , na lewej ręce w gimnazjum(obecnie jestem w liceum) miałam skręconego kciuka 2 razy...gdy się wywaliłam chyba mocno uderzyłam i na lewej ręce tam gdzie miałam skręconego kciuka pojawiła mi się opuchlizna i siniak...od 2 dni palec mi cały czas cierpnie, niestety nie byłam w szpitalu na prześwietleniu bo myślałam, że to tylko mocne stłuczenie.. czy powinnam się wybrać ze względu na to ze mi cierpnie ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Myślę, że jednak powinna się Pani pilnie udać do lekarza. Korespondencyjnie nie można ocenić na ile jest to poważna sytuacja i czy jest potrzeba wykonania badania rentgenowskiego. Być może przez obrzęk w okolicy uderzenia doszło do ucisku na nerw, stąd pojawiło się drętwienie.