Cieśń nadgarstka od czterech miesięcy a ból, drętwienie, mrowienie dłoni i palców

Witam. Mam problem od 4 miesięcy choruję na cieśń nadgarstka EMG wykazało cieśń w stadium umiarkowanym lekarz kalał zażywać BIOFENAC na początku nawet pomagał ale ostatnio miałom duży wysiłek na tą rękę i przestały działać. Powrócił ból drętwienie i mrowienie dłoni i palców. Proszę mi podpowiedzieć co mam z tym zrobić. Iść dalej do ortopedy czy to przejdzie ? Bo nie wiem czy nie muszę jakiejś ortezy nosić czy gipsu.

Proszę udać się do fizjoterapeuty, terapia manualna, powięziowa i zalecone ćwiczenia powinny pomóc. Do tego leczenie można rozszerzyć o zabiegi fizykoterapeutyczne. Pozdrawiam

Zespół cieśni kanału nadgarstka jest spowodowany uciskiem nerwu posowego przez troczek zginaczy w tzw kanale. Powoduje to obrzęk nerwu, zaburzenia ruchomości, niedokrwienie i zanik. Lekiem z wyboru jest spironol, który zmniejsza obrzęk, skutecznośc tego leku jest jednak ograniczona i zależy od stopnia zaawansowania choroby. Najskteczniejszym leczeniem, usuwającym przyczyne jest operacja przecięcia uciskającego pasma, wszystkie inne metody przynoszą ograniczoną poprawę.

Szanowna Pani - w przypadku zaostrzenia dolegliwości wskazana jest ponowna konsultacja ortopedyczna ( wobec postawionego już rozpoznania CTS) i decyzja co do konieczności wykonania zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia